// Press "Enter" to skip to content

O nas

Ham-Stake to firma z rodzinnymi tradycjami, rozwijana i udoskonalana niezmiennie od 16 lat. W 2006 roku Grzegorz Plewka, miłośnik zwierząt, wielbiciel natury oraz pomysłodawca firmy, postanowił wprowadzić na rynek zoologiczny jedyne w swym rodzaju produkty dla najmniejszych pupili: gryzoni i królików. Dlaczego gryzonie? Rynek zoologiczny obfitował wówczas w szeroką gamę produktów i usług dedykowanych psom, kotom i ptakom. Potrzeby licznych gatunków gryzoni wydały się na tym tle zaniedbane i marginalizowane a oferta sklepów zoologicznych uboga i powtarzalna. Postanowiliśmy to zmienić!

Koncepcja doskonała w swej prostocie: tworzyć wyjątkowe i bezkonkurencyjne akcesoria dla małych zwierząt. Firma Ham-Stake zadebiutowała wprowadzając na rynek serię unikalnych produktów wykonanych z drewna brzozowego: tuneli, domków, huśtawek, platform i przysmaków łączonych ze specjalnie dobranymi mieszankami ziaren i warzyw. Pomysł łączenia naturalnych surowców z nowoczesnymi trendami żywieniowymi poprzedzały lata pełnego wyzwań zdobywania doświadczenia i wiedzy. Dzięki nim oraz ogromnej pasji tworzenia, asortyment firmy Ham-Stake rozszerzył się do kilkudziesięciu unikalnych produktów dedykowanych wszystkim gryzoniom: od myszy i chomików, przez szczury i świnki morskie po szynszyle i koszatniczki.

Stosujemy bogatą gamę naturalnych surowców odpowiadających zróżnicowanej diecie poszczególnych gatunków. Specjalnie dobrane mieszanki pokarmu wzbogaciliśmy o pełne witamin warzywa, wyselekcjonowane nasiona, aromatyczne zioła z ekologicznych upraw i suszone liście krzewów owocowych. Całości dopełnia barwny wachlarz stosowanych przez nas kwiatów, takich jak nagietek, hibiskus, kocanka, malwa a nawet lawenda. Surowce łączone są za pomocą naturalnego kleju pochodzącego z hydrolizy skrobi ziemniaczanej, bez dodatku substancji słodzących, konserwantów i barwników.

Starannie zbilansowaną dietę łączymy w różnorodne formy zapewniające zwierzęciu interaktywną rozrywkę. W naszej ofercie znajdują się rozmaite tunele brzozowe i ziołowe, schronienia, huśtawki, paśniki, gryzaki, platformy i wiele innych. Także tutaj uwzględniamy potrzeby gryzoni, np. stosując wyłącznie drewno drzew liściastych, które umożliwia prawidłowe ścieranie zębów. Dlatego wszystkie produkty Ham-Stake są w pełni przyswajalne i nieszkodliwe.


Efektem nowatorskich pomysłów i specjalnie dobranych składników są produkty podwójnie wyjątkowe. Z jednej strony są to akcesoria i przysmaki unikatowe w swej istocie, niedostępne u innych producentów. Z drugiej strony każdy egzemplarz z szerokiej gamy naszych produktów wykonany jest ręcznie. Zapewnia to naszym produktom prawdziwą niepowtarzalność, za co firma Ham-Stake otrzymała nagrodę Produkt Roku 2017 w Plebiscycie Branży Zoologicznej.

Pozycję wiodącego producenta naturalnych przysmaków dla gryzoni na polskim rynku zoologicznym zapewnia nam nieustanne doskonalenie naszych produktów i ciągłe zaskakiwanie nowymi pomysłami. Zasięgamy stałych opinii stowarzyszeń, miłośników gryzoni, fundacji, hodowców i przychodni weterynaryjnych. Dlatego macie państwo pewność, że wyjątkowe produkty firmy Ham-Stake tworzone są przez fachowców z prawdziwą pasją do zwierząt.

HAM-STAKE
Natural products for small animals.